AKTUELT

Forbedrer og fornyer i høyden

14.12.2023

Vi er snart i mål med nytt kabelanlegget for lysløypen i Vagleskogen

Opprinnelig installasjon besto av 93 lyktestolper som var koblet i luftstrekk på 3000 meter, forsynt fra gammelt gateskap. Luftstrekket var modent for utskifting, og vi er allerede godt i gang med jobben med å etablere et nytt kabelanlegg for stolpene. Dette er nok et spennende oppdrag for Infra-avdelingen i Sinus Elektro.

- Lyktestolpene som var koblet i luftstrekket rives og ny kabel føres i bakken gjennom turløypen. Totalt blir det lagt 5500 meter med ny kabel. Den gamle installasjonen har krevd mye vedlikeholdsarbeid, stolpene står tett til skogen og linjen var sårbar for vær og vind. Bare i vedlikehold blir det store besparelser etter fornyingen. I tillegg er flere stolper byttet, og de siste lampene av gammel type er byttet ut med LED armatur. Det blir etablert nytt strømskap for parken som skal ivareta dagens krav til utkobling ved feil på anlegget og strømmåling av anlegget, forteller leder for Infra-avdelingen i Sinus Elektro, Johnny Scheie.

Oppdraget utføres som underentreprenør for Haga AS, som igjen har kontrakten med Sandnes kommune. Jobben ble vunnet på oppgaveforståelse, kvalitet og pris. Dette er en jobb som passer oss godt, avdelingen er spesialisert på infrastruktur innenfor høy og lavspenning. Dette er midt i blinken, sier Johnny.

Johnny skryter av energimontørene som utfører arbeidet. Det er Henrik Dirdal som har ledet arbeidet. Han fagbrev som energimontør.
- Henrik er kunnskapsrik, grundig og gjør alt skikkelig. Han stålkontroll på arbeidet i Vagleskogen, og gjennomfører dette prosjektet langt over forventning, skryter avdelingslederen. 

AKTUELT

IMG_5172

God driv i Sirdal

Det for tiden skikkelig god fart i Sirdal! Vi har opp mot åtte elektrikere i sving der hver dag for å kunne håndtere prosjektene effektivt.
God driv i Sirdal
Bilde%2026_01_2023

Vekst og utvikling for Sinus Elektro og Sinus Totalteknisk

Sinus Elektro og Sinus Totalteknisk har lagt bak seg nok et godt år med vekst og utvikling. I tråd med ambisjoner om å levere innovative, bærekraftige og fremoverlente løsninger. Nye prosjekter er allerede i gang, og flere er på vei til å igangsettes.
Vekst og utvikling for Sinus Elektro og Sinus Totalteknisk
IMG_0829sta%CC%8Aende

Vi styrker laget: Klar for en høst med full fart og nye muligheter!

Med ni nye ansatte – fem lærlinger og fire montører – er selskapet godt rustet til å fortsette stabil vekst.
Vi styrker laget: Klar for en høst med full fart og nye muligheter!